Özel Dr. Necmiye Durlu Kız Öğrenci Yurdu

Özel Dr. Necmiye Durlu Kız Öğrenci Yurdu Özel Dr. Necmiye Durlu Kız Öğrenci Yurdu Özel Dr. Necmiye Durlu Kız Öğrenci Yurdu Özel Dr. Necmiye Durlu Kız Öğrenci Yurdu Özel Dr. Necmiye Durlu Kız Öğrenci Yurdu Özel Dr. Necmiye Durlu Kız Öğrenci Yurdu Özel Dr. Necmiye Durlu Kız Öğrenci Yurdu Özel Dr. Necmiye Durlu Kız Öğrenci Yurdu Özel Dr. Necmiye Durlu Kız Öğrenci Yurdu Özel Dr. Necmiye Durlu Kız Öğrenci Yurdu Özel Dr. Necmiye Durlu Kız Öğrenci Yurdu Özel Dr. Necmiye Durlu Kız Öğrenci Yurdu Özel Dr. Necmiye Durlu Kız Öğrenci Yurdu Özel Dr. Necmiye Durlu Kız Öğrenci Yurdu

Kurucumuz ve annemiz;Dr. Necmiye Durlu , 1953 Ankara Tıp Fakültesi mezunu, Kadın Hastalıkları uzmanıdır. Ülkemizde, bayanların meslek hayatına atılmalarının öncü örneklerinden birisi olan Dr. Necmiye Durlu aynı zamanda çağdaş, fedakar ve başarılı bir annedir.

Atatürk ilke ve inkilaplarını prensip edinmiş ve tüm hayatı boyunca kendini insanlığın hizmetine adamış Dr. Necmiye Durlu, kızlarımıza eğitim alanında yurt hizmeti verme hususunda bizleri teşvik etmiştir. Onun öncülüğünde kızlarımızın Atatürkçü, çağdaş ve yararlı birer fert olarak yetiştirilebilmesi için; içerisinde ders çalışıp, dinlenebilecekleri, eğlenebilecekleri ve spor yapabilecekleri güvenli ve konforlu bir ortam sağlamak ve annemizin ismini onurla geleceğe taşımak en büyük amacımız olmuştur. Bu nedenle Ankara’da,Dr. Necmiye Durlu Kız Öğrenci Yurdumuz hizmete açılmıştır.

Yurt Türü: Özel
Yurt Tipi: Kız
Telefon: 03122213170
GSM: 05369293399
WEB: www.drnecmiyedurlukizyurdu.com
Gazi Mah. Silahtar Cad. No: 32 Yenimahalle/Ankara
Yetkili Kişi: Reha Özbey
Kapasite: 0 / 0
Sanal Tur: Sanal Tur görüntüle!

Bina Özellikleri

Dinlenme Odası : Var
TV Odası : Yok
Çizim Odası : Yok
Valiz Odası : Yok
Bilgisayar Odası : Var
Asansör : Yok
Deprem Raporu : Var
Odalarda Balkon : Yok
Kafetarya : Yok
Teras : Yok
Bahçe : Var
Kütüphane : Yok
Isıtma Tipi : Merkezi Sistem
Jeneratör : Yok
Hobi Alanı : Yok
Revir : Var
Etüd Salonu : Var
Çamaşır Odası : Var
Ütü Odası : Var
Yangın Uyarı Sistemi : Var
Yangın Merdiveni : Var
Konferans Salonu : Yok
Kantin : Yok
Mutfak : Yok
Su Deposu : Var
Otopark : Yok
Sığınak : Yok
Market : Yok

Oda Özellikleri

Buzdolabı : Yok
Çalışma Masası : Var
Oda Tipleri : Var
Televizyon : Yok
Klima : Yok
Kişisel Dolap : Var
Oda Telefonu : Yok
24 Saat Sınırsız İnternet : Var
Ortopedik Yatak : Yok
Kitaplık : Var
Komidin : Var
Özel Kasa : Yok

Hizmetler

Spor Salonu : Fitness Salonu
Hamam : Yok
Havuz : Yok
Sauna : Yok
Yönetici : 12 Saat
Yemek : Kahvaltı, Akşam Yemeği
Sinema Odası : Yok
Kuaför : Yok
TV Özellikleri : Yok
Güvenlik Kamerası : Var
Temizlik : Var
Sıcak Su : Var
Özel Güvenlik : Var
Giriş Güvenliği : Yok
Extranet : Yok
Veli Odası : Yok
Oda Servisi : Yok
Ücretsiz Servis : Yok
Oyun Odası : Yok

Ulaşım

Yurdumuza sadece 10 dakika yürüyüş mesafesinde Gazi ve Ankara Üniversitesi fakülteleri mevcuttur.

A.Ü. hukuk ve Siyasal Bilgilere tam karşımızdaki otobüs durağından 220 ve 221 hatlı otobüs ve dolmuşlar, Ankara ve Hacettepe Tıp Fakültelerine 528 ve 542 hatlı otobüs ve dolmuş seferleriyle ulaşabilirsiniz. Yurdumuz Konya (Mevlana) Bulvarına sadece 350 mt uzaktadır.

Bulvara yürüyerek yada servisimizle çıkan öğrencilerimiz bu arterden sıklıkla geçen dolmuşlarla rahatlıkla ODTÜ, Bilkent, Ufuk ve Atılım Üniversitelerine ulaşabilirler. Diğer fakültelere nasıl ulaşabileceklerini merak eden öğrencilerimiz; EGO güzergah sisteminden ve bizden bilgi alabilirler.Fatih Üniversitesi’nden ise ulaşım; Ostim Kampüsü’nden direkt 220 hatlı otobüsle ve Gimat Kampüsü’nden (Tıp,Fizik Tedavi ve Hemşirelik) ise Yurdumuza kapıdan kapıya servisimiz vardır.

Ek Bilgi

 

Ankara’nın en eski ve güvenli semtlerinden biri olan Gazi Mahallesinde bulunmaktadır. Çevresinde bankalar, lokantalar, kuaförler, kırtasiyeler, süpermarketler mevcuttur.Yurdumuz Gazi Mahallesi’nin ana caddesi olan Silahtar Caddesi üzerindedir ve tam önünde; caddede karşıdan karşıya geçiş trafik lambaları ve Kızılay, Ulus, Demet, Batıkent gibi merkezi semtlere sefer yapan otobüslerin durağı mevcuttur.Yurdumuzun bulunduğu caddede tam karşımızda
Gazi Üniversitesi Kampüsü başlamakta, Eğitim, Yabancı Dil ve Eczacılık Fakülteleri 300 metre yakınımızda, en uzak kısımları olan İktisat Ve Tıp Fakülteleri ise yürüyerek 12 dakikada ulaşılabilecek kadar yakındır.

Yurdumuz, Ankara’nın en büyük alışveriş merkezi olan Ankamall’e yürüyerek 13 dakikada ulaşılabilecek mesafededir. Konya-Samsun ve Demet-Sıhhiye ana yollarına 350 metre mesafede olan yurdumuz Ankara’nın önemli bir kısmına (Keçiören dâhil) tek vasıta ile gidilebilecek konumdadır. Bu nedenle bizi tercih eden öğrencilerimiz; Ankara Tıp, Hacettepe Tıp, Siyasal Bilgiler, Hukuk Fakültesi, ODTÜ, Başkent, Atılım, Çankaya, Ufuk, TOBB ve Turgut Özal Üniversitelerine kolayca ulaşım sağlayabileceklerini göreceklerdir.

Merkezi konumumuza rağmen derse giden ve dönen yorgun öğrencilerimizi ve gece 2. Eğitimden dönen öğrencilerimizi daha da rahat ettirebilmek için 15 dk. yürüyüş mesafesinde olan Beşevler’e düzenli olarak minibüs servislerimiz mevcuttur.