Özel Eylül Kız Öğrenci Yurdu

Özel Eylül Kız Öğrenci Yurdu Özel Eylül Kız Öğrenci Yurdu Özel Eylül Kız Öğrenci Yurdu Özel Eylül Kız Öğrenci Yurdu Özel Eylül Kız Öğrenci Yurdu Özel Eylül Kız Öğrenci Yurdu Özel Eylül Kız Öğrenci Yurdu Özel Eylül Kız Öğrenci Yurdu Özel Eylül Kız Öğrenci Yurdu Özel Eylül Kız Öğrenci Yurdu Özel Eylül Kız Öğrenci Yurdu Özel Eylül Kız Öğrenci Yurdu Özel Eylül Kız Öğrenci Yurdu Özel Eylül Kız Öğrenci Yurdu Özel Eylül Kız Öğrenci Yurdu Özel Eylül Kız Öğrenci Yurdu Özel Eylül Kız Öğrenci Yurdu Özel Eylül Kız Öğrenci Yurdu Özel Eylül Kız Öğrenci Yurdu Özel Eylül Kız Öğrenci Yurdu

Besni’nin konumu İlçemizin tarihi çok eskiye dayanmaktadır. 25.000 nüfuslu olup, Adıyaman’ın büyük ilçelerindendir.

Adıyaman’a 45, Gaziantep’e 100 km. uzaklıkta olup türkiyenin her yerinden ulaşım imkanı çok rahat olan bir ilçemizdir.

Kayıt işlemleri için

İkametkah ilmuhaberi,

Saglık raporu,brp 4 ad resim ,

Öğrenci balgesi,

Sabıka kaydı,

Nüfus cüzdan fotokopisi

Yurt Türü: Özel
Yurt Tipi: Kız
Telefon: 04163180288
Fax: 04163180288
GSM: 05079736378 - 05077796662
Korupınar Mah. Atatürk Cad. Devlet Hastanesi Yanı Besni/Adıyaman
Yetkili Kişi: Tuğba Dölen-fatih dölen
Kapasite: 0 / 80
Sanal Tur: Mevcut Değil

Bina Özellikleri

Dinlenme Odası : Var
TV Odası : Yok
Çizim Odası : Yok
Valiz Odası : Yok
Bilgisayar Odası : Var
Asansör : Yok
Deprem Raporu : Yok
Odalarda Balkon : Var
Kafetarya : Var
Teras : Yok
Bahçe : Yok
Kütüphane : Yok
Isıtma Tipi : Merkezi Sistem
Jeneratör : Yok
Hobi Alanı : Yok
Revir : Var
Etüd Salonu : Var
Çamaşır Odası : Var
Ütü Odası : Yok
Yangın Uyarı Sistemi : Yok
Yangın Merdiveni : Var
Konferans Salonu : Yok
Kantin : Var
Mutfak : Var
Su Deposu : Var
Otopark : Yok
Sığınak : Yok
Market : Yok

Oda Özellikleri

Buzdolabı : Yok
Çalışma Masası : Var
Oda Tipleri : Var
Televizyon : Yok
Klima : Yok
Kişisel Dolap : Yok
Oda Telefonu : Yok
24 Saat Sınırsız İnternet : Var
Ortopedik Yatak : Yok
Kitaplık : Yok
Komidin : Yok
Özel Kasa : Yok

Hizmetler

Spor Salonu : Yok
Hamam : Yok
Havuz : Yok
Sauna : Yok
Yönetici : 12 Saat
Yemek : Kahvaltı, Akşam Yemeği
Sinema Odası : Yok
Kuaför : Yok
TV Özellikleri : Yok
Güvenlik Kamerası : Var
Temizlik : Yok
Sıcak Su : Var
Özel Güvenlik : Yok
Giriş Güvenliği : Yok
Extranet : Yok
Veli Odası : Var
Oda Servisi : Yok
Ücretsiz Servis : Var
Oyun Odası : Yok

Avantajlar

Yurdumuz daire şeklinde olup, her daireninin içerisinde çamaşır makinesi,balkon tuvelet banyo bulunmaktadır. Yurdumuzda yedek su deposu ve aci ldurumlar için her katta yangın merdiveni cıkısı, genis bir yemekhane gün boyunca ve aksam çalışan kantin, internet ve bilgisayar salonu ile televizyon salonumuz bunulunmaktadır. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilmektedir. Yine binamız kaloriferli olup 24 saat sıcak suyu ve ayrıca tüm katlarda kablosuz internet hizmeti verilmektedir. Koridorlar ve dış çevre güvenlik kameraları ile izlenmekte olup güvenlik görevlisi bulunmaktadır.

Etkinlikler

İlkbahar aylarında çevredeki tarihi ve turistik yerlere geziler düzenlenmektedir.

Ulaşım

İlçemizden Türkiye’nin hemen hemen her tarafına her gün düzenli otobüs seferleri yapılmaktadır.yurdumuzdan yüksek okula ulasım imkanıda cok rahat olup öğrencilerimizi okula getirip götüren kendi servis aracımız mevcuttur.

Ek Bilgi

EV Mİ ÖZEL YURT MU

Sayın Velimiz

Üniversite hayatı gençlerimizin hayatlarında bir takım zorlukları da beraberinde getirmektedir. Okuyan gençlerimiz genellikle ilk defa evlerinden ayrılmakta ve ev hayatının bütün zorlukları ve külfetleriyle karşı karşıya kalmaktadırlar. Yabancı bir yerde ev arayıp bulmanın ve bu hayatı sürdürmenin ne kadar zor olduğunu hepimiz biliriz.

Biz de bunu düşünerek sizler için rahat, emniyetli ve konforlu bir yurt hazırladık ve hizmetinize sunduk. Çocuğunuz için Özel Yurt veya Ev tercih etme aşamanızda sizlere yardımcı olabilmek amacıyla aşağıdaki noktalara dikkatinizi çekmek istedik.

ÖĞRENCİLERİMİZİN KARŞILAŞABİLECEKLERİ SORUNLAR

-KİRA Ev kiraları 350 TL den başlamaktadır. Ders yılı boyunca ev tutup tatilde çıkmak veya yıl boyunca ev kirası vermek gibi sorunlarla karşılaşacaksınız. Tam yıl kiralasanız 3 ay fazladan kira vereceksiniz. Ders yılı boyunca kiralasanız her yıl yeni bir ev bulup taşınma masraf ve külfetine katlanacaksınız. Tabii bekârlara ev verirlerse.

-ELEKTRİK-SU Her ay elektrik ve su faturaları ödeyecek, ödeyememe durumunda gecikme zammına muhatap olunduğu gibi elektrik ve suyunuz da kesilecektir. Sobanın yanında elektrikli ocak da yanması durumunda bu faturanız oldukça yükselecektir.

-ISITMA Sobalı ev tutarsanız her yıl odun ve kömür alacaksınız. Bunun çekilmesi, nakliyesi, istifi sizin için maddi külfet oluşturacağı gibi fazladan zaman kaybı olacak. Ayrıca kömür zehirlenmesiyle de karşı karşıya kalabileceksiniz. Kaloriferli ev tutarsanız apartmanın 12 aylık tüm müşterek giderlerine katlanmak zorundasınız. Evde bulunmadığınız zamanlarda da aynı kalorifer ve müşterek giderleri ödemek zorundasınız.

-EV EŞYASI Ev tutarsanız bu evle ilgili birtakım eşyalar almak zorundasınız. Kanepe, yatak ve yatak malzemesi, masa, sandalye, buzdolabı, çamaşır makinesi, perde, fırın, mutfak için kap-kacak Televizyon vs. Üstelik bu eşyalar arkadaşlarınızla müşterek alınacağı için okul bitiminde de paylaşımı sorun olacağı gibi genellikle evde bırakılmakta veya yok pahasına elden çıkarılmaktadır. Bu ev ve eşyalarla ilgili tamir ve bakım giderleri de cabası. Dolayısıyla boşa harcanmış bir paradır. Öğrenci için 1 TL’nin bile çok kıymetli olduğunu bilen biri olarak paranızı boşa harcamayın diyorum

-ÇAMAŞIR-BANYO-TEMİZLİK Öğrenciliğin en büyük sorunlarından biri de çamaşır, banyo ve temizliktir. Çamaşır yıkama teknikleri bilinmediği için çoğu zaman yeni alınan bir çamaşır ya çok sıcak suda yıkanmakta ya da renklilerle karışık yıkanarak rengi bozulmaktadır. Evlerde sıcak su temini için şofbenlerde çoğu zaman tüp gaz kullanılmakta o da tehlikelere yol açmaktadır.

-YEMEK VE BULAŞIK Öğrencilerimiz, ev işlerinde fazla tecrübeli olmadıklarından yemek yapma ve bulaşık yıkama hem zaman kaybına yol açmakta hem de aceleye getirildiği ve bilgi eksikliği olduğu için, yeterli ve gerekli gıda alınamamaktadır. Mutfak masraflarını söylemeye gerek yok.Bu da boşa harcanan para demektir. Bir de birkaç kişiyle kalınıyorsa yemek ve bulaşık yıkama sırasında sorunlar hatta kavgalar çıkmaktadır. Bu kavgaların çoğu parasal paylaşım ve iş bölümündeki sorunlardan ve de eve gelen davetsiz misafirlerden kaynaklanmaktadır.

-GÜVENLİK Ev ortamı, öğrencilerin çok daha serbest ve denetimden uzak oldukları ortamlardır. Eve giriş ve çıkış saatleri belli olmadığı gibi onların nerede olduğunu soracak ve arayacak sorumlu bir yetkili olmayacaktır. Geceler herkes için olduğu gibi özellikle gençliğimiz için birtakım tehlikeleri barındırmaktadır. Yine evlerde hırsızlık, gasp, darp gibi olaylarda güvenliğini sağlayacak ve sorumluluğunu paylaşacak kişi ve kurumlar olmayacaktır. Gelin o kontrol ve denetim görevini bize verin içiniz rahat etsin.

-HASTALIK VE ACİL DURUMLAR Ana babaları en çok düşündüren konuların en önemlisi ise “Çocuğum ya hastalanırsa ne olur” düşüncesi. Yurt yönetimi yurtta kalan her öğrencinin hem anası hem de babasıdır. Ama evde olursa arkadaşları ne kadar imkânlarıyla yardımcı olabilirler ki..

Yukarıda konu başlıkları halinde açıklamalarını yaptığımız tüm bu avantajları ancak bizde bulabilirsiniz.

SONUÇ OLARAK Çocuğunuz buraya çamaşır, bulaşık ve temizlik yapmaya mı geliyor yoksa okumaya mı Kıyaslamayı biz yaptık kararı siz verin…